Péče o kožené řemínky
Kožený řemínek na hodinkách je elegantní a příjemný doplněk, který však vyžaduje více péče než ocelové řemínky a "NATO" řemínky. Pokud plánujete hodinky nosit denně a to i do zaměstnání, kde by se mohl kožený řemínek rychle poškodit v důsledku mechanického opotřebení, doporučujeme raději nosit tahy ocelové.
Koženým a koženkovým řemínkům je třeba věnovat zvláštní péči. Výrobci při reklamaci totiž neuznávají poškození způsobené špatnou manipulací, nebo opotřebení řemínku při jeho denním nošení. Pro docílení co nejdelší životnosti kožených řemínků se prosím řiďte těmito pokyny:
- Hodinky na ruce příliš neutahujte a spíše je mějte volněji tak, aby jejich nošení bylo příjemné.
Ne zase moc volně, aby nedocházelo k přetáčení hodinek na ruce. - Při zapínání neohýbejte řemínek přes sponu velkou silou. Kůže/koženka může poté popraskat, nebo se i utrhnout. Je to nejčastější poškození řemínku a neuznává se jako reklamace.
- Pokud nosíte na hodinkách kožený řemínek, snažte se vyvarovat kontaktu s krémy, parfémy, nebo vodou. Časem může řemínek zpuchřet a to i díky agresivnímu potu.
- Nevystavujte řemínek nadměrnému vlhku a zdrojům tepla.
Tyto instrukce pomáhají k prodloužení životnosti řemínku. Jejich výdrž je však individuální, podle způsobu nošení majitele. Doporučuje se používání prostředků na ochranu kůže.